Warsztaty ze studentami ASP w 2019 roku

W marcu tego roku nasz prezes – Przemysław Rechnio poprowadził wykład na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tematem wystąpienia były podstawy techniki świetlnej. Zaprezentowaliśmy również nowoczesną technologię emitowania światła, która nie powoduje zjawiska zwanego olśnieniem. Zastosowaliśmy ją w naszej najnowszej oprawie JUICY.  Podczas wykładu ogłosiliśmy wśród studentów konkurs na wykorzystanie JUICY w projektach własnych i zaprosiliśmy ich do naszej firmy.

W trakcie spotkania w Tarczynie oprowadziliśmy studentów po całym zakładzie, m.in. po dziale produkcji i montażu opraw. Pokazaliśmy im najnowsze technologie wykorzystywane przy produkcji nowatorskich opraw oraz opowiedzieliśmy o aktualnych trendach. Omówiliśmy także ich wstępne projekty i rozwiązania jakie mogą w nich wykorzystać.

W połowie czerwca konkurs został rozstrzygnięty. Studenci zaprezentowali swoje pomysły podczas wystawy zorganizowanej z okazji zakończenia roku akademickiego. Poziom prac był bardzo wysoki, a kreatywność i zaangażowanie uczestników zrobiły na nas ogromne wrażenie. Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim osobom biorącym udział w konkursie. Prawa konkursu są jednak nieubłagane i mogliśmy przyznać tylko jedną nagrodę główną i dwa wyróżnienia. Wielkie brawa dla Pani Joanny Kośko, której projekt zdobył największe uznanie oraz dla osób wyróżnionych – Pani Joanny Krzysiak i Pana Jana Garstki.

Mamy nadzieję na podobne inicjatywy w przyszłości. Cieszymy się, że dzięki naszej kooperacji studenci nie pozostają w sferze teorii, ale mają szansę na współpracę z przemysłem. Mogą na własne oczy zobaczyć jakie są możliwości i bariery branży oświetleniowej oraz w jakim kierunku się ona rozwija.

Tags: